prawo - inne

10 najpopularniejszych serwisów o prawie

prawo - przepisy

Gdzie poszukiwać wiedzy na tematy prawne? Warto zacząć od internetu. Firma Gemius Polska regularnie przeprowadza badania polskiego internetu pod kątem popularności konkretnych serwisów tematycznych, w tym tych, traktujących o prawie.

Przedstawiamy wybranych 10 miejsc w sieci, które warto sprawdzić, jeżeli poszukujemy wiedzy na tematy prawnicze. Warto pamiętać, że są to przede wszystkim duże serwisy internetowe, należące do medialnych korporacji, mające setki tysięcy odwiedzających.

Istnieje też co najmniej wortali tematycznych na bardzo wysokim poziomie, które tworzą eksperci z dziedziny prawa, chociażby serwis vagla.pl stworzony przez Piotra Waglowskiego. Wiele interesujących informacji i porad prawnych można znaleźć na stronach fundacji. Przykładem może być strona panoptykon.org, należąca do Fundacji Panoptykon.

W konkretnych sprawach warto odwiedzać witryny konkretnych urzędów, na przykład w kwestii ochrony danych osobowych, stronę Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych – http://www.giodo.gov.pl/.

Wirtualna Polska

Pod adresem wiadomosci.wp.pl/tag/prawo znajdziemy sporo informacji o naruszeniach prawa przez różne osoby, lecz są też doniesienia o ustawach, które mają wejść w życie. W Polsce, a także w innych krajach UE i spoza UE.

Dziennik Gazeta Prawna

Serwis internetowy „Dziennika Gazety Prawnej” znajduje się pod adresem www.gazetaprawna.pl. Posiada rozbudowaną zakładkę „Prawo”, pod którą kryje się mnóstwo bieżących informacji, ale także porady i orzeczenia.

Interia.pl

Jeden z największych polskich portali w serwisie „Biznes” ma zakładkę dotyczącą spraw prawnych. Na podstronie szereg wiadomości oraz porad.

Gofin.pl

Strona Wydawnictwa Podatkowego Gofin to kopalnia konkretnej wiedzy prawniczej na tematy związane z księgowością, finansami itp. Jest orzecznictwo urzędów, są drugi i formularze, baza przepisów.

Rzeczpospolita

Serwis internetowy dziennika „Rzeczpospolita” znajduje się pod adresem rp.pl. Podobnie jak w wydaniu papierowym, również internetowa edycja ma sekcję poświęconą prawu. Wielu jego dziedzinom. Są też interpretacje i komentarze eksperckie, również w formie wideo, zauważa aplikant adwokacki Maciej Fręśko. Lektura obowiązkowa dla każdej osoby prowadzącej biznes.

TVN24 Bis

Dużą popularnością cieszy się strona kanału TVN24 Bis. Codziennie znajdziemy na niej mnóstwo nowych informacji w formie klipów wideo, również w zakładce Wiadomości/Prawo.

eGospodarka.pl

Od lat jeden z najbardziej cenionych w Polsce serwisów traktujących o kwestiach gospodarczych. Posiada bardzo dobrze prowadzony podserwis „Prawo”, w którym poza informacjami jest też, chociażby baza aktów prawnych i porady.

Nowoczesna Firma

Serwis Nowoczesna Firma znajduje się pod adresem nf.pl. Jest podzielony na kilka sekcji, w tym na dla menedżerów, przedsiębiorców oraz tych, którzy dopiero zamierzają zrobić karierę. Po każdą z zakładek znajdziemy prowadzoną przez ekspertów sekcję prawną.

Forumprawne.org

Nie na wszystkich formach dominuje hejt i nachalna promocja. Przykładem jest między innymi od lat mające miejsce w rankingach Gemiusa formu Poradyprawne.org. To doskonałe miejsce dla tych, którzy szukają darmowych porad prawnych. Aby uzyskać odpowiedź na nurtujące pytanie, trzeba się zarejestrować.

E-prawnik

Wprawdzie nieujęty w rankingu Gemiusa, ale jeżeli szukasz porady prawnej w przystępnej cenie bez wychodzenia z domu, warto zajrzeć na ten serwis. Bardzo prosta, łatwa w obsłudze strona, prosty formularz, który trzeba wypełnić (w tym opisać problem), szybka wycena i w kilkanaście godzin mamy poradę.