prawo - inne

Bezpłatne porady prawne – gdzie ich szukać, gdy ich potrzebujemy?

wyszukiwarka-porady

Utarło się takie przekonanie w naszym społeczeństwie, ze korzystanie z pomocy prawnika ,który miałby pomóc w stworzeniu jakiegoś wniosku, pisma czy zająć się reprezentowaniem nas w kontekście jakiejś sprawy sadowej, będzie się od razu musiało wiązać z kosztami. Tymczasem, fakty są zupełnie inne, ponieważ możemy wskazać całe mnóstwo źródeł, które umożliwiają bezpłatne skorzystanie z pomocy prawnika. I nie chodzi tutaj o skorzystanie z prawa do przyznania obrońcy z urzędu wówczas, gdy jesteśmy osobą oskarżoną. Bo pomoc prawna dotyczy nie tylko oskarżeń, ale też całego mnóstwa innych aspektów, które regulują poszczególne dziedziny prawa. Poza tym, mamy tutaj do czynienia takimi rozwiązaniami, które można bardzo dobrze wykorzystać.

Pierwsza rzecz, warto skorzystać z pomocy różnych instytucji takich jak ośrodki pomocy społecznej, świetlice środowiskowe czy osiedlowe kluby. W takich miejscach, mamy do czynienia często ze współpracą takich osób jak – prawnik czy psycholog. Osoby te nieodpłatnie udzielają porad w konkretnych terminach. Warto sprawdzać, gdzie w konkretnym mieście można liczyć na taką pomoc. Poza tym, to dosyć łatwe do sprawdzenia więc możemy sporo zyskać na takim działaniu. Bo wystarczy tylko spojrzeć na fakt, ze prawie każdy ma dzisiaj dostęp do internetu. No i co za tym idzie, mamy przecież takie rozwiązania, które będą idealnie odpowiadały na wiele problematycznych kwestii. Czasem wystarczy dosłownie jedno spotkanie z prawnikiem by ruszyć z miejsca w sytuacji, gdy mamy poczucie utknięcia. Postawienia pod ścianą, gdzie tak prawdę powiedziawszy, naprawdę nie mamy za bardzo opcji, żeby się konkretnie samemu zorganizować.

Bezpłatne porady prawne również warto wyszukiwać w internecie, choć trzeba podchodzić do nich ostrożnie – zaznacza adwokat Tamara Pokrzywka-Bensalem. Powiedzmy sobie szczerze, z racji bardziej anonimowego charteru, ludzie chętnie tam właśnie szukają rozwiązania swoich problemów. I nie ma znaczeni jakiej rangi jest to problem. Prawdopodobnie nie ma sytuacji, które j rozwiązania ktoś nie szukałby już kiedyś w internecie. A jeśli szukał, to znaczy, ze został po tym odpowiedni ślad. Na portalach społecznościowych, na różnych dyskusyjnych grupach, na forach internetowych, miejsc takich wskazać możemy naprawdę całkiem sporo.

Co więcej, wiedzą prawną chętnie bezpłatnie dzielą się także – studenci. W ramach kół naukowych i różnego typu innych inicjatyw, naprawdę możemy się spotkać ze wsparciem, którego będziemy dla siebie bezwzględnie potrzebować. Warto też podkreślić w tym przypadku, że dostęp do bezpłatnej prawnej porady i pomocy, warunkuje w dużym, w ogromnym wręcz stopniu nasza determinacja. W sumie, dla chcącego nic trudnego, chciałoby się rzec. I jest w tym sporo racji, bo jeśli nawet sami z jakichś względów nie jesteśmy w stanie sami wyszukać dla siebie odpowiedniej i bezpłatnej prawnej pomocy, to zawsze znajdzie się jakaś osoba, która fizycznie będzie w stanie nam w tym pomóc.