prawo

Absurdalny wymiar sprawiedliwości

notatnik

Obywatel każdego państwa ma swoje prawa i obowiązki, których musi przestrzegać. Regulacje te są zależne od kraju i jego standardów. I tak, jak logicznym prawem jest nieprzywłaszczanie cudzych dóbr materialnych, lub niezabijanie drugiego człowieka, tak mieszkańcy innych narodów muszą być wyjątkowo ostrożni, aby nie otworzyć, lub uzupełnić swojej karty policyjnej. Mowa tutaj o dziwnych regulacjach prawnych, które obowiązują w Stanach Zjednoczonych, Francji, Rosji i Afryce.

Idaho

Stan Idaho liczący niemal 2 mln mieszkańców zabrania każdej z osób przebywających na tym terenie bycia smutnym. Za niewesoły wyraz twarzy można zostać ukaranym mandatem, a nawet trafić do aresztu. W Polsce porady prawne Turek udzielają ciekawych i pomocnych informacji.

Vermont

W innym ze stanów mężatki, aby móc nosić sztuczną szczękę potrzebują pisemnej zgody swojego małżonka. Problem może się pojawić, gdy protezę będzie potrzebowała wdowa.

myszka

New Jersey

W New Jersey stawia się na sprawiedliwości i równe szanse. Widać to po zasadzie, która mówi, że osoba dokonująca morderstwa ma zakaz posiadania na sobie kamizelki kuloodpornej w trakcie przestępstwa. Liczy się gra fair play.

Tanzania

Tutaj chroni się bezpieczeństwo panien młodych. Ich przyszli małżonkowie muszą wygłosić specyficzną przysięgę, która zachowa ich od odsiadki w więzieniu. Brzmi ona tak:

„Niech się wykrwawię, niech mnie piorun roztrzaska, nich mnie zeżre krokodyl, niech ogłuchnę i oślepnę, niech stanę się żebrakiem, jeśli oszukam lub opuszczę żonę.”

Francja

Naród kojarzony z szykiem, modą, smacznym pieczywem i legendarną wieżą Eiffla surowo zabrania nazywanie świń imieniem ważnej postaci historycznej. Mowa tu o Napoleonie. Jeśli służby państwowe dowiedzą się, że świnia hodowlana ma na imię Napoleon, to jej właściciel zostanie skazany na karę śmierci.

Rosja

Rosjanie nie mają najlepszej renomy na arenie światowej. Stereotypy z nimi związane przyćmiewają ich prawdziwe oblicze. Podobno jednak są oni zobowiązani do mycia zębów maksymalnie dwa razy w ciągu 24 godzin. Jeśli ktoś przekroczy tę liczbę może zostać prawnie ukarany. Zastanawiające jest, skąd policja może mieć wgląd w jamy ustne swoich obywateli?

kierunek

Kanada

Kraj liścia klonowego słynie ze swojej życzliwości. Widać ją nawet w stosunku do więźniów. Kiedy jeden z nich skończy swoją odsiadkę ma prawo dostać strzelbę, amunicję i konia, aby wydostać się ze świata więziennego.

Korea Południowa

Od Azjatów możemy się wiele nauczyć. Jest to kontynent znany ze swojej ponadprzeciętnej inteligencji i wydolności. Co do ich prawa, wcale nie jest ono absurdalne. Inspiracją powinien być przepis mówiący, że każdy policjant ma obowiązek zgłosić wszelkie łapówki, które otrzymał od kierowców. Szczerość i lojalność jest w cenie.

Afryka

Można nazwać Afrykę lądem zacofanym, jednak możemy się od nich nauczyć czegoś więcej, niż techniki polowań. Prawo afrykańskie zezwala na pozbawienie genitaliów mężczyzn, którzy dopuścili się gwałtu. I tak wszystko odbywa się bez znieczulenia.

Warto zajrzeć na stronę firmy: Comparic