prawo

Czym zajmuje się adwokat?

Kancelaria adwokacka jest miejscem, w którym pracują doświadczeni specjaliści. W tym miejscu uzyskamy pomoc w wielu trudnych sytuacjach. Nie zawsze samodzielnie znamy się na przepisach prawnych, dlatego wsparcie adwokata jest wybawieniem. Czym zajmuje się taka osoba? O czym warto wiedzieć? Jakie zadania należą do kancelarii adwokackiej? Kiedy warto skorzystać z pomocy doświadczonego adwokata? Jaki zakres usług powinniśmy znać?

Kancelaria adwokacka Wrocław

Z pewnością wiele osób zastanawia się, czym zajmuje się kancelaria adwokacja. Szeroki zakres usług oferuje kancelaria adwokacka we Wrocławiu, gdzie można liczyć na profesjonalną pomoc adwokatów. Kiedy warto zwrócić się o pomoc do kancelarii? Zakres spraw, którymi zajmuje się adwokat, obejmuje głównie:

  • Sprawy administracyjne – adwokat udziela porad prawnych, sporządza pisma, wnioski i reprezentuje klientów przed sądami oraz urzędami. 
  • Sprawy z zakresu prawa wykroczeń, karno-skarbowego i karnego – w tym wypadku adwokat może być naszym obrońcą lub pełnomocnikiem. 
  • Sprawy dotyczące prawa cywilnego – dotyczą głównie prawa zobowiązań, prawa spadkowego, prawa własności, prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. 
  • Sprawy z zakresu prawa rodzinnego – dotyczą one przede wszystkim spraw rozwodowych, separacji, spraw o alimenty, podziału majątku, ustalenia ojcostwa, opieki nad dziećmi itp. 

Jak widać, zakres usług kancelarii adwokackiej we Wrocławiu jest niezwykle bogaty. 

Kto może skorzystać z pomocy prawnika?

Kancelaria adwokacka Wrocław oferuje pomoc prawną osobom prywatnym i podmiotom gospodarczym. Współpraca odbywa się na zasadzie jednorazowego lub stałego wsparcia. Kiedy odwiedzić adwokata? To dobre rozwiązanie w każdej sprawie, co do której mamy wątpliwości natury prawnej. Nieznajomość przepisów nie oznacza, że nie mamy ich przestrzegać. Jeśli zachodzi potrzeba poznania konkretnych przepisów, adwokat z pewnością spełni nasze oczekiwania. 

Znalezienie kompleksowej oferty kancelarii nie zawsze jest łatwym zadaniem. Klienci powinni pamiętać o tym, aby wybrać cenionego prawnika, który posiada wiedzę i doświadczenie. Samo słowo adwokat pochodzi od łacińskiego advocatore, czyli wzywania na pomoc. To osoba z wyższym wykształceniem, która odbyła adwokacką aplikację i zdała egzamin, uprawniający do pracy w zawodzie. Pamiętajmy o tym, że adwokat oferuje porady prawne, sporządza akty prawne i opinie oraz reprezentuje klientów przed organami administracji i sądami. W naszym kraju podstawą działalności takich osób są kancelaria adwokackie.