prawo

Nieodpłatna pomoc prawna

waga

W obliczu prawnych zawiłości

Korzystanie z usług prawnika wielu osobom wydaje się przykrą koniecznością i posiada nacechowane negatywnie skojarzenia. Często wychodzą z założenia, że życie zgodnie z literą prawa i przestrzeganie rozmaitych przepisów może zagwarantować brak kontaktu z wymiarem sprawiedliwości. Nie jest to jednak takie proste, a w wyniku splotu życiowych wydarzeń każdy może znaleźć się w sytuacji, gdy pomoc prawna okaże się niezbędna. Nawet jeśli się tego prawa w żaden sposób nie złamało. Co w przypadku, gdy trudna sytuacja materialna nie pozwala na opłacenie honorarium prawnika?

Kompleksowa pomoc na wyciągnięcie ręki

Obecnie brak środków materialnych nie stoi na przeszkodzie w korzystaniu z usług adwokatów i radców prawnych. W takiej sytuacji należy zdecydować się na darmową pomoc prawną, która przysługuje każdemu, kogo nie stać na poniesienie takich kosztów i kto złoży odpowiednie oświadczenie. Warto to zrobić, ponieważ prawnik może wesprzeć w różnych kwestiach i na różne sposoby. Udzieli informacji na temat przysługujących praw i obowiązków, odnosząc się do konkretnych przepisów. Podpowie, jak najlepiej rozwiązać posiadany problem natury prawnej i pomoże w napisaniu pism do instytucji takich jak, przykładowo: Urząd Miasta, ZUS, czy pracodawca. Osoba korzystająca z darmowej pomocy prawnej otrzyma porady z zakresu różnych dziedzin prawa, między innymi:

  • prawa karnego
  • prawa pracy
  • prawa cywilnego
  • prawa administracyjnego
  • prawa rodzinnego
waga

Jest to więc rozwiązanie, które okaże się przydatne w sytuacjach życiowych o różnym charakterze: zarówno osobistym, jak i zawodowym. Aby skorzystać z tej formy wsparcia należy udać się do miejsca, gdzie udzielana jest darmowa pomoc prawna Toruń to miasto, w którym działa osiem takich punktów. Na wizycie trzeba pojawić się z dowodem tożsamości oraz kompletem niezbędnych dokumentów dotyczących przedstawianej sprawy, które będą dla prawnika podstawowymi materiałami do pracy. Tylko tyle wystarczy, aby uzyskać profesjonalną opinię, która może okazać się nieoceniona i w prosty sposób pomoże pozbyć się kłopotów.