prawo

Problemy małżeńskie – kiedy skorzystać z pomocy adwokata

róże

Bywają sytuacje w życiu niektórych ludzi, kiedy marzenie o kochającej rodzinie nie może się spełnić. Chociaż dwoje ludzi przysięga sobie, że będą ze sobą na dobre i na złe dopóki śmierć ich nie rozłączy, to życie pisze jednak inne scenariusze. Popularne przysłowie głosi „zjesz z kim beczkę soli, nim go poznasz do woli”. Jest w tym dużo prawdy.

Dwoje obcych ludzi, których drogi się przecinają mają nadzieję stworzyć coś wspólnego, wyjątkowego. Jednak często są to tak różne dwie osoby, że taki twór nie będzie miał szansy powstać. Często też nadarzają się pewne sytuacje, które zmieniają ludzi, i to co się wydawało niemożliwe w ich zachowaniu staje się codziennością.

Jednak do siebie nie pasujemy

Kiedy decydujemy się wziąć z kimś ślub powinniśmy mieć pewność, że to właśnie z tą osobą chcemy dzielić życie. Często na początku, kiedy jeszcze jesteśmy zauroczeni cechami drugiej połówki decydujemy się na ślub. I dopiero po jakimś czasie okazuje się, że to chyba nie jest to na czym nam zależało. Jeśli już nie ma szans na rozwiązanie problemów, wyczerpane zostały metody ratunku związku, lub po prostu nie chcemy już więcej mieć do czynienia z tą osobą pozostaje rozwód. Są sytuacje kiedy małżonkowie dobrowolnie decydują się na zakończenie małżeństwa, polubownie załatwią sprawę bez orzekania winy, wtedy dużo łatwiej jest rozwiązać taką sprawę. Dużo gorzej jest w sytuacji kiedy rozwód orzeknięty ma być z winy małżonka. Dodatkowo, kiedy rodzina również składa się z dzieci, problemem może być ustalenie opieki nad nimi.
Kancelarie adwokackie specjalizują się w wielu różnych rodzajach prawa. Aby uzyskać pomoc w potrzebnej dziedzinie trzeba sprawdzić czy oferuje ona usługi w tym zakresie.

rozwód

Rozwód

W przypadku kiedy rozwód ma być orzeknięty z winy jednego z małżonków warto jest zasięgnąć pomocy specjalisty w tej dziedzinie, mówi Prawnik Andrzej Pazdyga. Dobry prawnik pomoże zebrać wszystkie argumenty przemawiające o winie współmałżonka. Sami nie zdajemy sobie często sprawy jakie aspekty mogą mieć znaczenie w danej sprawie. Jak również wiemy nieznajomość prawa szkodzi, a powierzając swój problem ekspertowi, mamy pewność, że on to prawo zna i pomoże nam go rozwiązać. Szczególnie ciężko jest kiedy małżonkowie kłócą się o dzieci. Nie są to sprawy łatwe, szczególnie kiedy chodzi o małe dzieci, które zazwyczaj jeśli nie była to patologiczna rodzina, nie rozdzielają miłości do rodziców, kochają ich tak samo.

Podział majątku

Pomoc prawna przyda się również w przypadku podziału majątku. Kiedy istnieją wątpliwości co do wartości przysługującego majątku dla każdego z małżonków są przesłanki aby zwrócić się do prawnika. Pomoże on powołać biegłych, którzy wycenią wartość majątku a wtedy będzie łatwiej na podstawie zgromadzonych informacji określić przynależność do każdej ze strony.

Ważne

Kwestie związane z rozwodem i towarzyszącymi im sprawami dotyczącymi ustalenia opieki, podziału majątku mogą nie wydawać się trudne więc wiele ludzi zdecyduje się na samodzielne występowanie przed sądem. Takie sprawy mogą jednak ciągnąć się latami, i będą nas kosztowały sporo nerwów. Pomoc prawnika może również nie należy do tanich, jednak mamy pewność powierzenia swoich spraw specjalistom.

Polecane przez redakcję: https://marketing-internetowy24.pl/